27 March 2017

Соопштение по повод Светскиот ден на театарот

There is no translation available.

Почитувани,

Театарот за деца и младинци ќе го прослави светскиот ден на театарот  така што ќе отстапи прво место за најмладата ,најмилата публика. На 02.04.2017та година ќе се одигра претставата "Пипи Долгиот чорап" и целиот приход from изведбата ќе се донира на СОС,,Детско Село”. Децата се иднината на театарот и светот.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

January 2023
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Marketing