27 Март 2017

Соопштение по повод Светскиот ден на театарот

Почитувани,

Театарот за деца и младинци ќе го прослави светскиот ден на театарот  така што ќе отстапи прво место за најмладата ,најмилата публика. На 02.04.2017та година ќе се одигра претставата "Пипи Долгиот чорап" и целиот приход од изведбата ќе се донира на СОС,,Детско Село”. Децата се иднината на театарот и светот.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Декември 2022
П В С Ч П С Н
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Маркетинг